Kąpiel w saunie? Jak najbardziej - dla domu

beczka po saunie

Tego typu balie mają bogatą historię

Jeżeli marzy nam się w domu własna sauna, a nie mamy zbyt wiele miejsca na jej instalację, albo też z jakiegoś powodu nie chcemy jej instalować w domu, to świetnym pomysłem będzie wolnostojąca, drewniana sauna do ogrodu. Jest to o

Kąpiel w saunie? Jak najbardziej - dla domu beczka po saunie
tyle świetne rozwiązanie, że umożliwia kontakt z naturą, a nie ma też chyba nic lepszego niż skorzystanie z takiej suny zimową porą i mając w pełni rozgrzane ciało, wbiegnięcie w zimny śnieg. Nie trzeba mówić nic na ten temat, jak wspaniale hartuje to nasz organizm, jak buduje jego wytrzymałość. Takie sauny ogrodowe są wykonane w większości z drewna, ale mają zazwyczaj szklane drzwi, osłonę na piec i pociągniętą instalację elektryczną, by w środku było światło. Oczywiście, wszystko jest na tyle zabezpieczone, by nie doszło do żadnego wypadku, a samo drewno jest mocno impregnowane dla znoszenia ekstremalnych warunków temperaturowych.

Jeżeli mimo wszystko nie chcemy sauny, to fajną opcją są też balie kąpielowe do ogrodu. Gorąca kąpiel w takiej drewnianej, kilkuosobowej balii to wspaniała sprawa, doskonały kontakt z naturą i nieprzeceniony relaks. Tego typu balie mają bogatą historię, gdyż są używane już od średniowiecza i czasem warto jest skorzystać z czegoś dobrze sprawdzonego niż ślepo biec ku nowoczesności. Oczywiście, drewno wykorzystane do budowy balii jest specjalnego, szybkoschnącego gatunku.


Poprzez szerokie spektrum prozdrowotnego działania stanowi

Literówka w zleceniu: "suny" zamiast "sauny"

Sauna jest znanym od wieków, cenionym już w starożytności, zabiegiem na ciało i twarz. Poprzez szerokie spektrum prozdrowotnego działania stanowi nieocenioną pomoc w terapii rożnego rodzaju schorzeń. Oczywiście, oprócz walorów zdrowotnych o popularności sauny decyduje również aspekt relaksacyjny i kosmetyczny. Sauna oczyszcza skórę, przyspiesza krążenie, nawilża. Wyróżnia się sauny różnego rodzaju: rzymskie, parowe, suche... Posiadają je w ofercie kompleksy rekreacyjne, ośrodki SPA, a nawet miejskie kąpieliska. Jeśli jednak dysponujesz własnym ogrodem, z powodzeniem możesz korzystać z uroków sauny tuż po przekroczeniu progu własnego domu. Sauna do ogrodu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Przekrój cenowy rozpoczyna się na kwocie około czterech tysięcy złotych. Dostępne są oczywiście różnorodne modele, przy czym bardzo popularne są te wykorzystujące naturalne surowce - przede wszystkim drewno. Oprócz sauny warto zainwestować również w balie kąpielowe, które pozwolą na ochłodzenie rozgrzanego ciała. Właśnie naprzemienne ogrzewanie i chłodzenie ciała, pozwala na uzyskanie optymalnych efektów zabiegu sauny. Oprócz zimnych kąpieli, możemy zafundować sobie również balie z gorącą wodą, w których można kąpać się nawet w środku mroźnej zimy. Nie musimy przy tym obawiać się zeszpecenia przydomowego ogrodu nieforemnymi instalacjami. Przeciwnie - estetyka zarówno saun, jak i balii znajduje się na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu z powodzeniem mogą pełnić one funkcje wręcz dekoracyjną.


Z tym że budowa jej w

Relaks jest bardzo ważną częścią życia i szczególnie po ciężkiej pracy, powinniśmy zadbać o to, by zrobić coś dla siebie i swojej przyjemności. Dobrym sposobem na wyrzucenie z siebie trosk dnia codziennego jest na przykład sauna. Suny są znane z tego, że nie tylko wspaniale relaksują, ale i pomagają zahartować organizm oraz wypocić z niego wszystkie szkodliwe składniki, metale ciężkie i inne niekorzystne pierwiastki. Sauny są też świetnym miejscem, by spotkać się z rodziną i znajomymi w kameralnej, bliskiej atmosferze i porozmawiać o życiu. Ze względu na intymność, zazwyczaj panowie wolą wyłącznie swoje towarzystwo, a panie swoje.

Owszem, można regularnie wybierać się do sauny gdzieś na miasto, ale o wiele lepsza jest sauna własna. Z tym, że budowa jej w domu może być problematyczna. Rozwiązaniem mogą być tu jednak popularne sauny ogrodowe. Taka sauna do ogrodu niewiele różni się od zwykłej, a jest sporo tańsza w budowie i para nie ogrzewa naszego pomieszczenia.

Może być też tak, że nie przepadamy za sauną, ale lubimy na przykład gorące kąpiele na świeżym powietrzu. Dobrą rzeczą będą więc obszerne, drewniane balie kąpielowe do ogrodu, w których zmieszczą się ze cztery osoby. Taka kąpiel w gorącej wodzie, na świeżym powietrzu, najlepiej po zmroku jest cudownym doświadczeniem dla każdego.