jwiększych zalet posiadania sauny ogrodowej jest możliwość korzystania z sauny w dowolnym momencie, kiedy tylko chcemy. Wraz z dyspozycyjnością własnej sauny ogrodowej wiąże się również jej użytkowanie na wyłączność. Sauny ogrodowe posiadają taki sam dobry wpływ na zdrowie jak sauny w różnych ośrodkach SPA. Inną zaletą jest wygląd saun ogrodowych, które przypominają mały drewniany domek. Żeby posiadać własną saunę ogrodową wystarczy mieć odpowiednio dużo miejsca, żeby cieszyć się z dobrodziejstwa regularnych sesji w saunie. Ponadto korzystanie z sauny ogrodowej pozwala się zrelaksować i odprężyć, a jednocześnie pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu w otoczeniu natury. Istnieje więc wiele zalet wynikających z posiadania i użytkowania sauny ogrodowej.
Czym są sauny ogrodowe
Sauna ogrodowa to taki rodzaj sauny, która może być postawiona na zewnątrz bez konieczności budowania od podstaw całej konstrukcji. Sauny ogrodowe są wolnostojące, więc można je ustawić wszędzie tam, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca. Dzięki istnieniu saun ogrodowych, które są dostępne zarówno do zakupu, jak i wynajmu, możemy się cieszyć dobroczynnym wpływem używania sauny w naszym własnym ogrodzie. Sauny ogrodowe mają sporą przewagę nad saunami wewnętrznymi, ponieważ nie wymagają przygotowania osobno pomieszczenia, które będzie miało styczność z wysoką wilgotnością. Sauny ogrodowe najczęściej mają kształt owalu i są zbudowane ze specjalnego rodzaju drewna. Charakterystyką saun ogrodowych jest właśnie ich budowa, a konkretniej rodzaj użytych materiałów oraz kształt. Specyficzna budowa saun pozwala na używanie ich w ogrodzie spędzając przy tym czas na świeżym powietrzu i relaksując się. Osoby, które są zainteresowane kupnem lub wynajmem takiej sauny ogrodowej, powinny skontaktować się z producentem.
Akcesoria do sauny
Sauny oraz balie ogrodowe to nie wszystko, co oferują producenci. Poza kupnem lub wynajmem saun oferują także sprzedaż różnych akcesoriów, które z pewnością umilą naszą relaksacyjną kąpiel w saunie ogrodowej. Jednym z przykładowych dodatków są olejki naturalne, które po wtarciu w skórę zostawiają miły i kojący dla zmysłów zapach. Ponadto do sauny można także dokupić termometry oraz cebrzyki z chochlą. Z kolei dla naszego lepszego komfortu zażywania kąpieli w saunie możemy zaopatrzyć się ochronne czapki filcowe oraz specjalne rękawice filcowe do masażu. Natomiast do schłodzenia ciała po wyjściu z sauny przyda się prysznicowe wiadro do schładzania o pojemności 20 litrów. Innymi akcesoriami do saun ogrodowych, w które możemy się zapatrzyć, są zagłówki profilowane oraz drewniane kufle. Istnieje wiele różnych dodatków do saun ogrodowych, dzięki którym zażywanie kąpieli w saunie staje się łatwiejsze i znacznie przyjemniejsze. Niektóre z dodatków są praktyczne, inne zaś pozwalają na lepszy relaks i odprężenie.
Czym jest sauna
Istnieje kilka rodzajów sauny, które różnią się od siebie pod względem działania oraz budowy, jednak najbardziej znana i popularna jest sauna fińska. Czym w ogóle jest sauna, do czego służy i jak wygląda? Z języka fińskiego sauna oznacza po prostu miejsce, pokój czy pomieszczenie, służące do ogrzania się. Sauna jest więc osobnym pomieszczeniem, które jest zbudowane z drewna i jest wyposażone w specjalny piec. Najbardziej znana sauna fińska jest także nazywana sauną suchą, ponieważ temperatura w jej wnętrzu sięga 100 stopni przy jednocześnie dość niskiej wilgotności powietrza. Żeby utrzymać odpowiedni stopień wilgoci rozgrzane kamienie polewa się wodą. Korzystanie z sauny służy celom zdrowotnym oraz relaksacyjnym. Saunę można posiadać we własnym domu albo w postaci specjalnie przygotowanego pomieszczenia, albo w formie sauny ogrodowej. Możliwe do nabycia sauny ogrodowe są właśnie typem sauny suchej. Sauna fińska jest zbudowana z drewna, które jest dobrym izolatorem pozwalającym na utrzymanie wysokiej temperatury.
Przeciwwskazania do korzystania z sauny
Sauna, pomimo swoich wielu korzyści zdrowotnych, nie jest polecana dla niektórych osób, właśnie ze względu na konkretne problemy ze zdrowiem. Dość oczywistym jest to, że z sauny nie powinny korzystać osoby, które akurat chorują na grypę lub mają gorączkę. Jednym z największych przeciwwskazań korzystania z sauny jest ciąża, ponieważ może to być niebezpieczne. Ponadto z sauny nie powinny korzystać osoby, które chorują na klaustrofobię oraz epilepsję. Nie zaleca się także, żeby dzieci korzystały z sauny, ponieważ ich organizmy nie są jeszcze odpowiednio przystosowane, gdyż nie posiadają dobrze rozwiniętego procesu termoregulacji. Innym przeciwwskazaniem są różne zaburzenia hormonalne oraz kardiologiczne, takie jak niewydolność serca czy nadciśnienie. Z sauny nie powinny korzystać także osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe. Korzystanie z sauny może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, jednak należy pamiętać, że niektóre osoby nie powinny z niej korzystać. Najlepiej udać się po poradę lekarską, jeśli ktoś nie jest pewien, czy może bez problemu korzystać z sauny.